No 3. līdz 8. gadsimtam tagadējās Grobiņas pilsētas teritorijā atradās ievērojama skandināvu tirgotāju un militārpersonu kolonija, kas tika uzskatīta par vienu no lielākajām zināmajām Baltijas valstīs. Šie kolonisti nāca no Gotlandes un Zviedrijas iekšienes un uzcēla savu pilsētu kalnā, kas atradās kuģojamas upes krastos, ko tolaik sauca par Ālandu.
Rakstītos avotos Tāšu muiža pirmo reizi minēta 1253. gadā, bet Telses muiža 1501. gadā, kad tā tika nodota Johana Krūzes īpašumā. Kopš 1521. Gada muiža nonāca fon Rappu īpašumā. 1641. gadā pēc Annas Magdalēnas fon Rappas laulībām ar Nikolausu fon Korfu muiža nonāca fon Korfu dzimtas īpašumā, kas izveidoja tagadējo muižas centru.
Kopš 18. gadsimta šīs vietas nosaukums ir Tāšu muiža. 1840. gadā īpašumtiesības pārgāja Eduardam fon Keizerlinkam. 1908. gadā viņa dēls Otto īpašumu pārdeva Gothardam fon Šrēderam, pēdējam muižas īpašniekam. 1922. gadā muižas centrs tika nodots Tāšu pagastam.
Bijušajā muižas ēkā tika organizēta pamatskola, pārējās ēkas tika izmantotas pagasta pārvaldei un saimnieciskām vajadzībām. Tomēr skola tika slēgta 1969. gadā, bet ciema padome 1974. gadā. Muižas kādreizējais centrs un tā apstādījumi tiek uzskatīti par valsts nozīmes kultūras pieminekli. Muižas ēka celta 1734. gadā, bet būtiskas izmaiņas tika veiktas 19. gadsimtā vidū un 20. gadsimtā. Ēkā saglabājušies vērtīgi baroka elementi, tostarp kamīni, mūra galvenās ieejas portāls, oriģinālā akmens grīda halle, parketa grīdas segums, 19. gadsimta sienu paneļi, kā arī tādas detaļas kā ieejas durvis, logi, kāpnes un citas. Aiz muižas ēkas dienvidu pusē ir baroka stila dārzs, kurā stādītas seno šķirņu ābeles. Blakus dārzam romantiskā stilā atjaunots dārza parks, tajā skaitā pat dīķis. Parka iekšpusē ir daudz mazu celiņu, kas ved uz dažādiem spožas saules apgaismotiem stūriem un piedāvā skaistas miniatūras ainavas.
Šis īpašums kādreiz bija dzīves un stādījumu centrs, un šodien tas ir atzīts par valsts nozīmes kultūras pieminekli. Ja vēlaties apmeklēt Tāšu muižu, iepriekš jāsarunā tikšanās. Adrese: Tāši, Medzes pagasts, Dienvidkurzemes novads. Apmeklēšana iespējama par ziedojumu. Ekskursijas laikā, kas ilgst 1-2 stundas, uzzināsiet daudz interesanta par Tāšu muižas vēsturi, kā arī vēsturisko dārzu veidošanas principiem Eiropā un to izmantošanu dārzu un parku veidošanā.
Otra nozīmīgākā ēka kompleksā ir Kungu māja, kuras pirmais stāvs celts 18. gadsimtā un otrais stāvs piebūvēts 1778. gadā. Kungu māja ir īpašs dārgakmens. Tā ir viena no mazajām, bet vērtīgajām mājām, kas tika uzbūvētas 18. gadsimta sākumā. Šī māja izceļas ar savu īpašo baroka stila akmens portālu galvenajā fasādē, kas ir unikāls piemērs šāda veida māju apdarei. Vēl interesantāk ir tas, ka šis portāls ir izgatavots no Gotlandes smilšakmens, kas tika piegādāts no bijušā Kēnigsberga.
Tas padara to par vērtīgu arheoloģisku atradumu un liecina par senajām tirdzniecības saitēm starp Kurzemi un citām Baltijas jūras reģiona vietām. Visu bijušo muižas centru ieskauj vēsturiski apstādījumi 10 hektāru platībā.
Kopš 2000. gada sākuma muižas ēkās tiek veikti restaurācijas darbi, kurus veic īrnieki. Lai apmeklētu Tāšu muižu, vispirms jāiesniedz pieteikums. Tuvumā atrodas Tāšu ezers, kas ir ideāli piemērots gan relaksējošai atpūtai, gan aktīvākiem dabas mīļotājiem. Ezera krastā ir telšu celšanas un ugunskura vietas, kā arī laivu stacija, kur var iznomāt laivas. Šī ezera īpatnība ir peldošās salas, kas rada pārsteidzošu atmosfēru, un apkārtnē var atrast daudz savvaļas dzīvnieku un putnu. Šī ir īsta paradīze makšķerēšanas cienītājiem.