Populārākās apskates vietas Grobiņā

Grobiņa ir pilsēta Latvijā, valsts, kas atrodas Baltijas reģionā. Grobiņa ir pazīstama ar savu vēsturisko un kultūras nozīmi, un tai ir bagāta vēsture, kas aizsākās senos laikos.

Viena no ievērojamākajām Grobiņas vēsturiskajām vietām ir Grobiņas arheoloģiskais komplekss, kurā ietilpst viduslaiku pils drupas. Šis komplekss sniedz ieskatu reģiona pagātnē un tā nozīme tirdzniecībā un komunikācijā vikingu laikmetā.
Mūsdienās Grobiņa ir maza pilsēta, kurā apvienoti mūsdienīgi un vēsturiski elementi. Tas ir iecienīts galamērķis tūristiem, kurus interesē vēsture, arheoloģija un Baltijas jūras piekrastes dabas skaistums.

Bārtas muzejs

Ja esi interesēts iepazīt Bārtas tautas tērpa rašanās vēsturi no 19. līdz 21. gadsimtam, kā arī vēlies pielaikot šo apbrīnojamo tērpu, tad tā ir vieta, kur Jums ir jābūt! Šeit piedāvā arī izstādes un muzejpedagoģiskās programmas “Bārtas tautas tērps” un “Dzied Bārtas sievas”, kā arī koncertprogrammas no Bārtas etnogrāfiskā ansambļa.
Ja plānos ir apmeklēt ekspozīciju ar lielu tūristu grupu, iepriekš varēsiet piesakot gida pakalpojumus, kas sniegs Jums plašāku informāciju par Bārtas vēsturi un tautas tērpa nozīmi. Turklāt muzeja darbinieki piedāvā ekskursiju pa Bārtas pagastu, lai Jūs varētu iepazīt šīs vietas vēsturi vēl dziļāk.
Muzejs atrodas pēc adreses “Cielavas”, Bārta, Grobiņas pagasts. Esam pārliecināti, ka šī pieredze Jums sniegs daudz jaunu un interesantu atziņu par Bārtas kultūru un tradīcijām.

Viduslaiku pils drupas

Mūsdienās Grobiņas viduslaiku pils drupas ir īpašs vēstures objekts, kas piesaista tūristus un pētniekus. Šī vieta ļauj sajust viduslaiku Latvijas garu un izprast tās bagāto vēsturi. Adrese: Lielā iela 56, Grobiņa.
Tāšu muiža un ezers
Ja vēlaties apmeklēt Tāšu muižu, iepriekš jāsarunā tikšanās. Adrese: Tāši, Medzes pagasts, Dienvidkurzemes novads. Apmeklēšana iespējama par ziedojumu. Ekskursijas laikā, kas ilgst 1-2 stundas, uzzināsiet daudz interesanta par Tāšu muižas vēsturi, kā arī vēsturisko dārzu veidošanas principiem Eiropā un to izmantošanu dārzu un parku veidošanā.

Zentas Mauriņas piemiņas istabas

Zentas Mauriņas piemiņas istabas atrodas Lielā ielā 84, Grobiņā, Grobiņas novadā. Tāpēc, ja viesojaties Grobiņā, noteikti iegriezieties Zentas Mauriņas muzejā, lai iegrimtu latviešu rakstnieces un pētnieces vēsturē un daiļradē. Muzejs ar prieku uzņem tūristus memoriālajās istabās, rāda interesantas filmas un vada nodarbības muzejā, lai dalītos ar Latvijas kultūras un literatūras bagātībām.

Piemiņas akmens Latvijas kara flotes izveidotājam un komandierim

Arčibalds Pēteris Teofīls fon Keizerlings, zināms arī kā Arčibalds Keizerlings, bija izcilais jūras kara flotes virsnieks, kurš ieņēma nozīmīgu lomu Latvijas Kara flotes izveidē. Viņš izcēlās kā pirmais Latvijas Republikas Jūras krastu aizsardzības eskadras komandieris un sasniedza augstāko pakāpi – admirāļa godu. Arčibalds Keizerlings bija uzticams aizstāvis Latvijas jūras robežu un teritoriālās integritātes nodrošināšanā, nodrošinot jūras drošību un aizsargājot valsts intereses jūras jomā. Viņa ieguldījums Latvijas aizsardzībā un flotes attīstībā paliek neizdzēšams atmiņā.

Grobiņas pilsētas promenade

Grobiņas pilsētas promenāde ir īpašs miers un skaistums pašiem grobiņniekiem un pilsētas viesiem. To atradīsiet Grobiņas pilskalna tuvumā, kur variet iemēt makšķeres ūdenskrātuvē, izbraukt ar laivu vai vienkārši baudīt laiku brīvā dabā. Tā ir vieta, kur varat novērtēt visas gadalaiku skaistumus un atpūsties pēc pastaigas pa pilsētu. Promenādē izvietotas plāksnes ar citātiem no Zentas Mauriņas un Raiņa darbiem, kas padara pastaigu vēl interesantāku. Tā ietver arī desmit skatu vietas ar soliņiem, no kurām varat ielūkoties skaistajā ainavā, kas paveras uz Grobiņas pilskalnu, ūdenskrātuvi un viduslaiku pilsdrupām.