Jaunumi

Trīsdienu lustes Grobiņā!

Trīsdienu lustes Grobiņā!

Šīs nedēļas nogalē – no 25. līdz 27.maijam - svinēsim Grobiņas svētkus, kuru laikā notiks arī dzīvās vēstures festivāls “Seeburg 2018”.  “Pilsēta starp ezeru, jūru un upi”- tāda ir šī gada devīze, jo tieši šādā vietā iekārtojusies Grobiņa. Visi programma iekļautie pasākumi ir bez maksas.

 

 

Piektdiena, 25.maijs.

 

Grobiņas svētki tradicionāli sāksies ar gājienu pulksten, kurā piedalīsies pašvaldības iestādes, uzņēmumi un kolektīvi. Tas sāksies pulksten 18 no Grobiņas stadiona un dosies pa Celtnieku, Z. Mauriņas un Lielo ielu.  Pēc gājiena - grupas “Jumprava koncerts”, bet pirmās dienas noslēgumā - tradicionālā sportiskā nakts trase.

 

17:30 pulcēšanās gājienam pilsētas stadionā. Gājiena noslēgums Dzērves laukumā. Gājiena maršruts Celtnieku iela – Z. Mauriņas iela – Lielā iela –Dzērves laukums

18:00 SVĒTKU GĀJIENS. Gājienā piedalās pašvaldības iestādes, uzņēmumi, biedrības, kolektīvi.

19:00 SVĒTKU ATKLĀŠANA. Dzērves laukumā svētku uzrunas.

19:15 SVĒTKU KONCERTS ar grupu “Jumprava”

21:00 NAKTS ORENTĒŠANĀS.  Pieteikšanās līdz  17:00  ICafe vai elektroniski. 22:00 starts. Apbalvošana ap 23:30. (Reģistrācija ICafe – Pils ielā)

 

 

Sestdiena, 26.maijs

 

No pulksten 10 Pils ielā svētku apmeklētājus gaidīs mājražotāju un amatnieku tirgus. Dzērves laukumu tradicionāli atvēlēsim izklaidēm un atrakcijām bērniem, bet Lielajā ielā norisināsies sacensības strītbolā, spēka un izturības sacensības “Vikingu kauss 2018” un citas. Vienlaikus ar Grobiņas svētkiem Lielajā ielā norisināsies arī ugunsdzēsēju sacensības un Drošības diena ar dažādām izglītojošām atrakcijām.

Jau astoto reizi Grobiņas svētku laikā norisināsies arī dzīvās vēstures kuršu vikingu festivāls “Seeburg” – tā norises vieta šogad izvēlēta Dzirnavu ielā. Būs radošās darbnīcas, sāgu teltī – vēsturiskie priekšstāstījumi, kara kaujas, zvejnieku sēta ar piekrastes un upju zivju kūpināšanu un lielā zivju ugunsstrebekļa gatavošana, kas noslēgsies ar kopīgu mielastu. Turpat arī meistardarbnīca - alus gatavošanas rekonstrukcija.

 

Turpināsim tradīciju sumināt jaundzimušos grobiņniekus.

 

Ap pulksten 19 Dzērves laukumā grupas “Lauku muzikanti” koncerts, bet, kad satumsīs - uz saliņas Ālandes upē koncertēs grupa “Skyforger”. Pēc koncerta balle, kurā spēlēs apvienība “Dziļi violets” un Dj.Matīss.

 

9.15 – 20.00 LOKU ŠAUŠANA SACENSĪBAS “Grobiņa Open 2018” (pilsētas stadionā)

10.00 – 17.00 Darbojas piepūšamās atrakcijas (Dzērves laukumā)

10:00 “VIKINGA KAUSS 2018”. Spēka un izturības sacensības. Reģistrācija no plkst. 9:00 – 9:30 (sacensību dienā). Iepazīšanās ar sacensību vingrinājumiem, noteikumiem, tiesnešiem 9:30 – 10:00. Sacensību sākums plkst. 10:00. Uzvarētāju apbalvošana ap plkst. 16:00 (stāvlaukumā pie Pilskalna)

10:00 UGUNSDZĒSĒJU SACENSĪBAS un DROŠĪBAS DIENA

Grobiņas novada jauniešu, sieviešu, pilsētas un pagasta vīriešu komandu savstarpējās sacensības.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta “Drošības kvartāls” – izglītojošas spēles gan bērniem, gan pieaugušajiem. Iespēja uzmērīt ugunsdzēsēja glābēja ekipējumu. Ugunsdzēsēju glābēju speciālās tehnikas demonstrācija (glābšanas automobilis ar aprīkojumu).

Paraugdemonstrējumi no valsts policijas ekipējuma, tehnikas apskate, dažādi uzdevumi apmeklētājiem ar VP talismanu runča Rūda un bebra Bruno piedalīšanos

Ugunsdzēsēju glābēju speciālās tehnikas demonstrācija

Konkursi par vispārējo drošību, apmeklētāju iesaiste u.c. aktivitātes

Pasākumā piedalīsies VUGD talismani - lapsēns Gunis un ugunsdzēsējs glābējs Guntiņš.

10:00 AMATNIEKU TIRGUS “Darbs dara meistaru”  , prasmju demonstrējumi (Pils ielā)

10:00 – 18:00 VIRVJU TRASE. Pārvietojumā virvju trase ir veidota no metāla konstrukcijām. Virvju trase ir aprīkota ar Šveicē izstrādātu patstāvīgu drošināšanas sistēmu un ir piemērota gan pieaugušiem, gan bērniem. (Dzērves laukumā)

11:00 – 15:00 RADOŠĀS AKTIVITĀTES. Piedalās Skolēnu interešu centrs, Grobiņas ģimnāzija. (Dzērves laukumā)

11:00 Iespēja iepazīties ar Faluņ Dafa pilnveidošanas prakses būtību, tās īstenības, labestības, pacietības principiem. Iespēja iemācīties vingrojumus un izgatavot Lotosa ziediņus. (Dzērves laukumā)

11:00 – 14:00 APSVEIKUMA KONCERTS “Mēs Grobiņai!” Pašdarbnieku koncerts (Dzērves laukumā)

17:00 JAUNO GROBIŅNIEKU SVEIKŠANA “Man māmmiņ’ tā mīlēja, kā saulīte pupu ziedu ” (Dzērves laukumā)

18:00 SVĒTKU KONCERTS ar grupas “Lauku muzikanti”. (Dzērves laukumā)

23:00 – 03:00 SVĒTKU BALLE ar grupu “Dziļi violets” un DJ Matīss. (Dzērves laukumā)

Par ēdināšanu rūpēsies: SIA “Ducis7”, “Lats”, SIA “Dzērves ligzda”

 

DZĪVĀS VĒSTURES FESTIVĀLS “SEEBURG 2018” Dzirnavu iela 7

10.30 –  17:00 Darbību sāk Rādošās darbnīcas – visa veida amati tuvplānā (Audumu krāsošana, cellu jostu darināšana, mālu podu izgatavošana, vilnas apstrāde, kaulu apstrāde, rotu izgatavošana, maizes cepšana);

10:30-17:00 Ālandes upē kursēs Kuršu liellaivas, kas nodrošinās apmeklētāju nokļūšanu apmetnē

11.00 Muzikāls priekšnesums

12.00-16:00 “Sāgu teltī”, dienas laikā – seši priekšstāstījumi, (Vikingu kuģi Igaunijā Salme I un Salme II; Laivu veidi un būve Kurzemes piekrastē; Grobiņas arheoloģiskie izrakumi utt.)

13.00 – 15:30  “Seeburgas kara spēle” – kauja, kur katra komanda dienas garumā cīnās trīs reizes, komanda, kura gūst visvairāk uzvaru, iegūst “Seeburg” balvu.

13:00 – 16:00 Piekrastes zvejnieki, zvejnieku sēta no Duvzares, kas kūpinās piekrastes un upju zivis un vārīs lielo zivju uguns strēbekli (lai nobaudītu, jāņem līdz savs zupas trauks un karote).

13: 00 Muzikāls priekšnesums

12:00-17:00 Starpnozares mākslas grupa “Serde” meistardarbnīca akmens alus gatavošanas rekonstrukcija

14.00 Klājas “Valhallas galds”- līdzi jāņem savas bļodiņas, karotes

15:30 “Seeburg” balvu izcīnījušās komandas apbalvošana.

15:30 Muzikāls priekšnesums

16:00 Kara pūļu kauja apmetnē

17:00 Apmetnes slēgšana

21:00 Uzvedums ar liellaivām “Kurši atgriežas mājā” pēc A. Miglas un V. Mūrnieka romāna “Kuršu Vikingi”

21:30 grupas “SKYFORGER” Folk koncerts uz Ālandes upes

 

Svētdiena, 27.maijs

 

Trešā svētku diena sāksies pulksten 10 ar suņu izstādi un paraugdemonstrējumiem suņu pastaigu laukumā pie Grobiņas stadiona, bet pavisam netālu no šīs vietas - Grobiņas stadionā atpūtas vietā pie dīķīša - pulksten 12 sāksim vārīt svētku noslēguma zupu “Diena pēc…”, kas labi ies pie dūšas visiem kārtīgajiem trīs dienu svinētājiem.

Bukletus ar Grobiņas svētku programmu bez maksas var saņemt Grobiņas novada domē, pagastu pārvaldēs un dažādās sabiedriskās vietās.

 

10:00 Suņu izstādes atklāšana un ekspertīze ringā, suņu apmācība un sacensības (Suņu pastaigu laukumā) Organizē dzīvnieku audzētāju biedrība “Ako” sadarbībā ar “Nursa”

13:00 Suņu paraugdemonstrējumi (suņu pastaigu laukumā)

12:00 Vārīsim kopēju zupu “Diena pēc….” (pilsētas stadionā, pie piknika vietas)

16:00 Viduslaiku mūzikas koncerts ar grupu “Schola cantorum Rīga”  (vad. Guntars Prānis) (Grobiņas Luterāņu draudzē)

Dalies:facebook.com twitter.com draugiem.lv

Sadarbības partneri