Jaunumi

Arī šogad aktīvi notiek arheoloģiskie izrakumi Grobiņas pilskalnā jeb Skābarža kalnā

Arī šogad aktīvi notiek arheoloģiskie izrakumi Grobiņas pilskalnā jeb Skābarža kalnā

28. jūnijā Grobiņas pilskalnā jeb Skābarža kalnā un tā pakājē savu lauku darba praksi uzsākuši Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes studenti, kuri trīs nedēļas līdz pat 20. jūlijam veiks arheoloģiskos izrakumus, turpinot 2016. gadā uzsākto darbu Grobiņas pilskalna izpētē.

 

Otrdien, 18.jūlijā, plkst. 20:15 ikviens interesents ir aicināts uz aktīvā tūrisma centru “Kuršu Vikingu apmetne”, kur studenti un prakses vadītāja, Latvijas Vēstures institūta zinātniskā asistente Elīna Guščika, sniegs informatīvu stāstījumu par veiktajiem izrakumiem, atradumiem un atklājumiem. Turklāt ikvienam būs iespēja apskatīt atrastās materiālās liecības, pirms tās tiek nodotas tālākai pētniecībai.  

 

Pirmā Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes studentu lauku darba prakse norisinājās 2016. gada vasarā, kad 32 m2 lielā laukumā Grobiņas pilskalnā jeb Skābarža kalnā teritorijā tika atklātas sena mūra paliekas, dzīvnieku kauli, sadzīves priekšmetu daļas, atradumi, kas saistīti ar tirdzniecību, savukārt 16 m2 lielā laukumā senās apmetnes jeb Grobiņas pirmsskolas izglītības iestādes “Pīpenīte” teritorijas galvenais atradums bija pavards. Unikālās un līdz šim neredzētās un nezinātās liecības par Grobiņas pilskalna apdzīvotību patiesi apliecina Grobiņas arheoloģiskā ansambļa nozīmību.

 

Grobiņas arheoloģisko ansambli veido savstarpēji saistītu elementu kopums – Grobiņas pilskalns jeb Skābarža kalns, Pūrānu (Porānu) senkapi, Atkalnu senkapi, Smukumu senkapi un Priediena senkapi. Pašlaik Grobiņas arheoloģiskais ansamblis atrodas UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā un ir nominēts UNESCO Pasaules mantojuma starptautiskajam sarakstam, kas nozīmē, ka plašāki pētījumi un arheoloģiskie izrakumi ir milzīga vērtība.

Dalies:facebook.com twitter.com draugiem.lv

Sadarbības partneri