Naujienos

Gaidot Dzīvās vēstures festivālu

Gaidot Dzīvās vēstures festivālu "SEEBURG 2019"

Gaidot Dzīvās vēstures festivālu “SEEBURG 2019”, kas norisināsies 25. maijā, ik vienam ir iespēja atgriezties 2018. gada festivālā un noklausīties no “Sāgu telts” zinātniskos lasījumus par Jaunākajiem pētījumiem Grobiņas pilskalnā un tā apkārtnē, kā Igaunijā Sāremas salā, Salmes pagastā unikāliem atradumiem diviem senlaiku kuģu vrakiem no 8. gadsimta “Salme 1” un “Salme 2”

 

 

"Jaunākie pētījumi Grobiņas pilskalnā un tā apkārtnē 2018"

Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes Arheoloģisko prakses vadītāja: Elīna Guščika, Latvijas vēstures institūta zinātniskais asistents. 

 

  

 

Grobiņas arheoloģisko ansambli veido savstarpēji saistītu elementu kopums – Grobiņas pilskalns jeb Skābarža kalns, Pūrānu (Porānu) senkapi, Atkalnu senkapi, Smukumu senkapi un Priediena senkapi. Pašlaik Grobiņas arheoloģiskais ansamblis atrodas UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā un ir nominēts UNESCO Pasaules mantojuma starptautiskajam sarakstam, kas nozīmē, ka plašāki pētījumi un arheoloģiskie izrakumi ir milzīga vērtība.

 

Informācijai: Grobiņas novada dome un Latvijas Universitāte 2015.gada 6.oktobrī parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz sadarbību Grobiņas arheoloģiskā ansambļa pētniecībā un popularizācijā periodā no 2016. līdz 2020.gadam. Tas nozīmē, ka ik vasaru Grobiņā viesosies Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes studenti, lai lauku darbu prakses ietvaros veiktu arheoloģiskos izrakumus. Šis ir unikāls notikums ne tikai visā novadā, bet Latvijā kopumā!

 

 

"Finds from Salme burial ships"

Ragnar Saage, Tartu universitāte, Vēstures un arheoloģijas institūts

Grobiņā, Dzīvās vēstures festivāla "Seeburg 2018" ietvaros notika zinātniskie lasījumi.

“Atradumi no Salmes apbedījuma kuģiem”

 

2008. gadā Sarēmas salā,  Salmes pagastā atrastie divu senlaiku kuģu vraki mainīja kuģniecības vēsturi. Šie ir vecākie kuģu vraki, kuri tika atrasti Igaunijā, un kuri nāk no 8. gadsimta.

Arheologi ir apstiprinājuši, ka šis ir unikāls atradums visā Eiropā, jo agrāk nav tikuši atklāti šādi kaujas apbedījumi, kuros būtu bijuši atklāti tik daudzu kritušo karavīru skeleti.

 

 

  

Šogad jau 9. reizi Grobiņā norisināsies Dzīvās vēstures festivāls “SEEBURG 2019”,  Festivāla ietvaros vēstures izziņa mīsies ar iespēju atpūsties ģimenes un draugu lokā. Būs iespējams vērot vēsturisku kauju rekonstrukciju; ieklausīties aizrautīgu zinātāju vēstures stāstos sāgu teltī; vērot kara spēli Bugurts un senas amatu prasmes tuvplānā, kā arī senu liellaivu plūdumu Ālandes upē.

Pasidalink:facebook.com twitter.com draugiem.lv

Bendradarbiavimo partneriai